Autumn Blues

Blues In Warsaw

O festiwalu

16-18 listopada 2018

To już trzecia edycja pierwszego w Warszawie międzynarodowego festiwalu tańca bluesowego. Przed nami inspirujące zajęcia z doskonałymi instruktorami, bluesowe potańcówki z muzyką na żywo i inne atrakcje!

W tym roku zajęcia poprowadzą dla Was:
– Gaston Fernandez i Alba Mengual z Hiszpanii – jedna z najbardziej rozpoznawanych bluesowych par instruktorskich na świecie (Blues w parach, Blues Solo i Slow Dance),
– Konrad Pruśniewski i Agnieszka Pluwak – współtwórcy warszawskiej sceny tańca bluesowego, pełni bluesowej pasji propagatorzy Bluesa, wspaniali, cenieni w Polsce i za granicą nauczyciele (Blues w parach, Blues Solo),
– Filip Wąsiewski i Krystyna Ostrowska – wychowankowie Konrada i Agnieszki, instruktorzy SWINGOUT.PL, pomysłowi i oddani idei popularyzacji Bluesa członkowie warszawskiej bluesowej społeczności (Blues w parach),
– Viola Wojciechowska – pełna energii, utalentowana i doświadczona tancerka i instruktorka tańców afrykańskich (Afro),
– Jacek Wazelin – doświadczony tancerz, choreograf i pedagog specjalizujący się w stylu Broadway Jazz (Brodway Jazz).

W tym roku będą zajęcia tańca w parach i tańca solo, lekcje dla już tańczących i dla zupełnie początkujących, będzie Blues, Afro i Brodway Jazz!

Zapraszamy na Autumn Blues 2018!

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

Instruktorzy

Gastón “Gas” Fernández

Gastón “Gas” Fernández jest profesjonalnym tancerzem i nauczycielem tańca, na co dzień mieszkającym w Madrycie. Specjalizuje się w Lindy Hop, Charlestonie, Authentic Jazz, Balboa, Bluesie i Tangu. Dzięki doświadczeniu w gimnastyce, znany jest w tanecznym środowisku z efektownych figur akrobatycznych. Doświadczenie w Tangu natomiast dodaje jego Bluesowi dramatyzmu i mocy, zapewniając uważne połączenie z partnerką. Pasja do tańców swingowych zaprowadziła Gastona w różne zakątki świata – od Nowego Jorku po Melbourne, uczył na najbardziej znanych obozach i festiwalach na świecie m.in. Harrang Dance Camp, Snowball, MSF, Lindy Shock, Smokey Feet, Berlin Blues Explosion, Nocturne Blues.

Gastón poświęcił się popularyzacji i umacnianiu kultury i tańca ery swingu w Argentynie, Ameryce Południowej i w Hiszpanii. Reżyserował w Buenos Aires dwie sztuki teatralne z muzyką jazzową i tańcem swingowym na żywo: Swing Argentino z Cuerdas del Sur band oraz La Batalla: Swing en el Konex z Antigua Jazz Band. Gas organizuje również w Buenos Aires pierwszy i największy w Ameryce Południowej festiwal tańca swingowego, LHAIF (Lindy Hop Argentina International Festival) oraz pierwszy event Bluesowy na tym kontynencie – Careless Weekend.

Jest jednym z najbardziej zaangażowanych propagatorów tańca bluesowego w Buenos Aires i na całym świecie oraz aktywnym kolekcjonerem muzyki jazzowej, a także popularnym w środowisku tancerzy DJ-em bluesowym i swingowym.

Alba Mengual

Alba poznała Lindy po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii – środowisko tancerzy swingowych było dokładnie tym, czego potrzebowała w nowym miejscu zamieszkania. Tańcząc szalała z radości, a muzyka swingowa na dobre zagościła w jej sercu. Nie było odwrotu! Stopniowo zakochała się w różnych tańcach ery swingu – Lindy Hop, Bluesie, Balboa i Authentic Jazz, które obecnie regularnie trenuje i dzieli się wiedzą o nich ze swoimi uczniami.

W 2008 roku rozpoczęła pracę jako instruktor w Leeds, w 2010 natomiast rozpoczęła pracę w londyńskiej szkole tańca Swing Patrol. Wciąż doskonaliła swoje umiejętności, szykując się do pracy jako pełnoetatowy nauczycieli tańca i organizator wydarzeń tanecznych w swoim rodzinnym mieście – Madrycie. Swoje marzenie spełniła w 2012 roku powracając do stolicy Hiszpanii i otwierając szkołę Big Mama Swing wraz ze swoim partnerem Gastonem Fernandezem. Od tego czasu rozpoczęła się również kariera Alby, jako międzynarodowego instruktora. Uczyła na wielu zagranicznych festiwalach na całym świecie: w Uppsali oraz Sztokholmie, w Barcelonie, Paryżu, Tuluzie, La Guiole, w Walencji, Lizbonie, Porto, w Nowym Jorku, Melbourht i Perth oraz na obozie Herrang Dance Camp w 2014 i 2015 roku (Lindy Hop) oraz 2016 roku (Slow Dance). Taniec stał się dla Alby pasją życia, którą chętnie dzieli się z innymi.

Konrad Pruśniewski

Konrad Pruśniewski od dziecka ćwiczył japońskie sztuki walki, dzięki którym rozwinął umiejętności ruchowe niezwykle cenne w tańcu, np. płynność ruchu, zwinność, świadomość ciała. W 2013 roku porzucił rękawice bokserskie na rzecz lindy hop oraz bluesa. Na swoim koncie ma już m.in. wygrane w konkursach J&J podczas festiwali takich jak Bluesila 2015, Spoonful 2016, Amber Swing 2015, Grenoble Fallin’ Blues 2016, czy też drugie miejsca na Drag the Blues 2016, Dragon Swing 2015, WLHX 2015.

Więcej informacji: konradandagnieszka.com

Agnieszka Pluwak

Agnieszka Pluwak zaczęła tańczyć w wieku 7 lat. Trenowała m.in. taniec towarzyski, afro, hip-hop oraz modern i Broadway jazz. Duże doświadczenie oraz zarażanie entuzjazmem naturalnie skierowały Agnieszkę w stronę nauczania. Tańca nowoczesnego i towarzyskiego uczyła m.in. w Niemczech i Hiszpanii, a obecnie rozwija warszawską scenę bluesową wraz z Konradem Pruśniewskim z ramach Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL. Prowadząc zajęcia stale poszukuje nowych metod przekazywania wiedzy, inspiracji oraz rozwoju każdego z uczestników. Jest finalistką prestiżowych konkursów tańca bluesowego, m.in. podczas festiwali Drag the Blues w Hiszpanii (trzecie miejsce w konkursie J&J 2016, drugie w crazy J&J 2015), Bluesila na Litwie (drugie miejsce w konkursie J&J 2015) oraz Fallin’ Blues we Francji (1 miejsce kategorii solo, drugie w J&J 2016).

Więcej informacji: konradandagnieszka.com

Filip Wąsiewski i Krysia Ostrowska

 

Krysia i Filip swoją przygodę z tańcami swingowymi zaczęli w 2016 roku. Na początku urzekł ich radosny Lindy Hop, nieco później zaciekawiła ich kunsztowna Balboa. Jednak prawdziwa fascynacja taneczna nadeszła, gdy poznali Bluesa, który zagościł w ich sercach i rozbrzmiewa w nich po dziś dzień.

Odkąd w ich życiu pojawił się Blues, nieustannie poszukują inspiracji, biorąc udział w licznych festiwalach bluesowych organizowanych w Europie. Są finalistami konkursów Jack&Jill: Bluesberry Nights 2017 (solo), Valentine’s Blues 2018 (solo i w parze) i Fallin’ In Blues 2018 (w parze).

Na swoich zajęciach skupiają się nie tylko na technice ruchu, lecz także na czerpaniu radości z tańca, dlatego kładą nacisk na dialog z partnerem, muzykalność i improwizację. Pomaga im w tym muzyka bluesowa, która dzięki swojej różnorodności, otwiera przestrzeń do interpretacji, co pozwala tworzyć coraz to nowe historie na parkiecie.

 

Viola Wojciechowska

Viola Wojciechowska tańcem afrykańskim zajmuje się od 1997 roku. Jest również psychologiem pracującym z młodzieżą i dziećmi. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W Europie współpracowała z wieloma artystami zarówno w projektach prezentujących tradycyjną kulturę Afryki, jak i w różnego rodzaju fuzjach.
Od 12 lat uczy tańca. Prowadzi grupę taneczną „C’est ca!”. Organizuje wyjazdy muzyczne i taneczne do Gwinei i Gambii.
W Warszawie działa w Centrum Kultur Świata i Strefie Rytmu.

Podczas zajęć tańca afrykańskiego poznacie podstawy tradycyjnego tańca Zachodniej Afryki, który jest wykonywany przy akompaniamencie bębnów, wykorzystamy tradycyjne kroki, ale również współczesne choreografie baletowe. Przede wszystkim jednak poczujemy dzikość Afryki!

 

Jacek Wazelin

 

Jacek Wazelin to doświadczony tancerz, choreograf i pedagog specjalizujący się w stylu Broadway Jazz. Dwukrotny mistrz Polski z formacją tańca latynoamerykańskiego Takt Zomar Chełm, zdobywca 4 miejsca w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy, wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

Był choreografem programu You Can Dance, Mam Talent i szeregu innych popularnych produkcji telewizyjnych. Karierę musicalową rozpoczął w Teatrze Muzycznym w Lublinie, pracował również przy dwóch niemieckich superprodukcjach musicalowych: Mamma Mia Come Together oraz West Side Story.

Obecnie Jacek Wazelin jest choreografem spektakli teatralnych, pokazów mody, reklam oraz organizuje warsztaty i festiwale taneczne.

 

Alex Palamidis & Ioanna Panagopoulou – taster teachers

 

Alex and Ioanna to entuzjaści Bluesa, którzy od lat wpsólnie tańczą, trenują i podróżują zgłębiając tajniki tańca bluesowego i jego kulturę.

Uwielbiają dzielić się swoim unikatowym stylem ucząc (uczyli w Hiszpanii), występując (występowali podczas kluczowych europejskich festiwali takich, jak Drag the Blues, czy ESBF) i bawiąc się podczas niekończących się potańcówek.

Muzyka

Christine And The Blue Drags

Kwartet Christine And The Blue Drags tworzą: Krystyna Ostrowska – utalentowana wokalistka i tancerka, Sławomir Nowodworski – wszechstronny harmonijkarz, Jan Lipert – znakomity, doświadczony perkusista, Witold Bielski – śpiewający multiinstrumentalista grający m.in. na gitarze i instrumentach klawiszowych.

Łączy ich fascynacja bluesem, nowoorleańskim jazzem, swingiem i klasycznym soulem. Inspirują ich artyści tacy jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, a także Aretha Franklin, Etta James, Ella Fitzgerald, czy Nina Simone. Ich koncerty to powrót do korzeni bluesa, do czasów, gdy łącząc w sobie różne wpływy muzyczne był przede wszystkim muzyką do tańca.

Sławek i Witek grają ze sobą od listopada 2016 r. Zaczęło się od występu na Fiesta Harmonica Festival w Stalowej Woli, gdzie wykonali przedwojenny standard Blue Drag. W lutym 2017 r. zagrali na imprezie tanecznej Valentine’s Blues, gdzie gościnnie zaśpiewała z nimi Krysia. Ich wspólny występ wywołał sporą sensację i wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii. Postanowili więc kontynuować wspólne granie bluesowej muzyki dla tancerzy. Jesienią 2017 r. do składu dołączył znany z najlepszych warszawskich jam sessions perkusista Jan Lipert, dzięki któremu brzmienie zespołu nabrało dodatkowego smaku i mocy.

Dotychczas występowali w ramach cyklu Potańcówki na Grochowskiej organizowanego przez Sinfonia Varsovia, a także na potańcówkach przygotowywanych razem ze Studiem Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, m.in. w klimatycznej hiszpańskiej restauracji Buñuel na Saskiej Kępie. Kwartet wystąpił również na tegorocznej edycji festiwalu tańca Valentine’s Blues 2018, organizowanej przez Konrada i Agnieszkę wraz ze SWINGOUT.PL. Impreza miała charakter międzynarodowy, gdyż uczestniczyli w niej także tancerze i instruktorzy z takich krajów jak Francja, Hiszpania, Białoruś czy Litwa. Znakomicie przyjęty występ Christine And The Blue Drags zaowocował zaproszeniem zespołu na prestiżowy festiwal tańca bluesowego na Litwie – Bluesila 2018.

Obecnie zespół planuje wydanie płyty z nagraniami ze swoich koncertów, ponieważ to właśnie podczas występów na żywo przed żywo reagującą i bawiącą się publicznością muzycy czują się swoim żywiole i pokazują się z najlepszej strony.

Skład zespołu:

Krystyna Ostrowska – wokal
Sławomir Nowodworski – harmonijka
Jan Lipert – perkusja
Witold Bielski – wokal, multiinstrumentalista grający m.in. na gitarze i instrumentach klawiszowych.

Więcej szczegółów pod adresem bluedrags.pl.

 

The Blue Drags Duo

 

 

Sławek Nowodworski – harmonijkarz – i Witek Bielski – multiinstrumentalista, wokalista – spotkali się w Warszawie w listopadzie 2016 r. Choć od kilku lat znali się ze sceny bluesowej, to do tego czasu nie mieli okazji ze sobą zagrać. Bardzo szybko odkryli, że w podobny sposób podchodzą do sposobu i stylu grania, dzięki czemu właściwie od razu byli w stanie razem grać i występować. Zaczęło się od występu na Fiesta Harmonica Festival w Stalowej Woli od wykonania przedwojennego standardu “Blue Drag”, a reszta to już historia. Witek napisał kiedyś o graniu Sławka: “To miód dla moich uszu. Gdzie nie wyciągnie i nie dmuchnie w tę harmonijkę, to serca się radują”. Sławek podobnie powiedział o graniu Witka: “No, umie grać”.

Na Autumn Blues 2018 Sławek i Witek zagrają swoje, nieraz dzikie i zabawne, ale często też zajmujące i doniosłe interpretacje znanych i mniej znanych bluesów. Oczywiście, jako że obydwaj udzielają się w świecie tańca bluesowego, ich repertuar pociągnie Was do tańca.

Harmonogram

Blues 0 — Blues w parach, poziom 0 (nauka od podstaw dla początkujących)
Blues 1 — Blues w parach, poziom 1
Blues 2 — Blues w parach, poziom 2
Slow Dance 1 — Slow Dance w parach, poziom 1
Slow Dance 2 — Slow Dance w parach, poziom 2
Solo — różne tańce: Blues, Afro Dance oraz Broadway Jazz solo (bez partnera czy partnerki), poziom open (czyli dla każdego, także początkującego!)

Opisy poziomów

Ceny i rejestracja

BLUES PASSY

BLUES 0

BLUES 1

BLUES 2

3 godziny zajęć

110 PLN

6 godzin zajęć

365 PLN

6 godzin zajęć

365 PLN

INNE ZAJĘCIA

Blues Solo:
Konrad

Afro Dance
Solo: Viola

Blues Solo:
Alba

Broadway Jazz
Solo: Jacek

1 godzina zajęć

50 PLN

1 godzina zajęć

50 PLN

1 godzina zajęć

50 PLN

1,5 godziny zajęć

75 PLN

Slow Dance 1

Slow Dance 2

1,5 godziny zajęć

85 PLN

1,5 godziny zajęć

85 PLN

W cenę zajęć wliczone wejście na imprezę piątkową i sobotnią.

Zniżka za połączenie Blues 1 lub Blues 2 z innymi zajęciami (Solo i/lub Slow Dance):
6,50 PLN na każdą lekcję Solo i/lub Slow Dance.

IMPREZY

Piątkowa

Sobotnia

Party Pass

16.11.2018

20 PLN

17.11.2018

25 PLN

Obie imprezy

40 PLN

Poziomy

Blues 0 – Początkujący

Zajęcia dla nowicjuszy, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z tańcem bluesowym, ale chcieliby swobodnie tańczyć Bluesa na potańcówkach lub dołączyć do regularnych zajęć.

Blues 1 – Średnio zaawansowany

Zajęcia dla osób, które tańczą Bluesa od kilku miesięcy do około roku lub dla uczestników licznych festiwali, którzy nie mają możliwości uczęszczania na regularne zajęcia, ale tańczą Bluesa intensywnie kilka razy do roku.

Blues 2 – Zaawansowany

Dla osób, które tańczą Bluesa ponad rok, swobodnie poruszają się we wszystkich pozycjach tanecznych, rozróżniają gatunki bluesowe i mają bardzo dobrze opanowane podstawy techniki tanecznej (równowaga, przepływ ruchu, itp.).

Slow Dance 1 – Średnio zaawansowany

Poziom dla osób tańczących Lindy Hop do około roku i znających podstawowe figury tego tańca (Swing Out, Lindy Circle, Tuck Turn, 6 Count), tańczących swobodnie do wolnego i szybkiego tempa oraz używających naciągów w tańcu.

Slow Dance 2 – Zaawansowany

Zajęcia dla osób tańczących powyżej roku i znających szeroki wachlarz figur Lindy Hop oraz elementów stylingowych, stosujących swobodnie różne footworki, różnicujących naciągi i przepływ energii w parze, znających różne rytmiki, zwolnienia, przyspieszenia oraz interpretujących muzykę.

Solo

Jeden, wspólny dla wszystkich, poziom zajęć. Początkujący także mile widziani!

Miejsca

Zajęcia

Wszystkie zajęcia pomiędzy 10:00 a 18:00 będą odbywać się w Szkole Tańca Riviera, ul. Waryńskiego 12.

Zajęcia odbywające się bezpośrednio przed imprezami będą odbywać się w Restauracji Antrakt (ul. Słowackiego 19a, budynek Teatru Komedia).

Imprezy

Piątkowa i sobotnia impreza (oraz zajęcia bezpośrednio je poprzedzające) odbywać się będą w Restauracji Antrakt (ul. Słowackiego 19a, budynek Teatru Komedia).

AFTER PARTY w sobotę

PraCoVnia Art-Club,
ul. Popiełuszki 16, 01-590 Żoliborz, Warszawa, Poland
facebook.com/praCoVnia

 

Kontakt

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoją wiadomość.

imię

e-mail

wiadomość

Informacje kontaktowe

registration@autumnblues.pl